POHOTOVOSTNÉ LEKÁRNE - Mesto Prešov

Recept dňa

Baranie rezne so sardelovým maslom

600 g mladého baranieho mäsa
olej
60 g masla
sardelová pasta
30 g hladkej múky
mleté čierne korenie
soľ

Mäso umyte v celku, osušte obrúskom, odblaňte, zbavte lojových častí a pokrájajte na hrubšie rezne, ktoré trocha naklepte, z oboch strán osoľte a okoreňte mletým čiernym korením, pokvapkajte olejom a nechajte odležať na chladnom mieste. Maslo, sardelovú pastu a múku vymiešajte. Odležané rezne poukladajte na alobalovú misku, preložte na rozohriaty grilovací rošt a grilujte z jednej strany 5 min. Potom obráťte, na každý rezeň položte kúsok sardelového masla a znova grilujte 5 min. Hotové rezne upravte na misu a polejte odkvapkanou šťavou alebo roztopeným maslom. Podávajte so zemiakovou kašou a zeleninovým šalátom.

Dobrá rada

Viedenský rezeň

Originálny viedenský rezeň sa vypráža v bravčovej masti, ale keďže to každému nevyhovuje, môžeme ho priprážať aj na rastlinnom tuku. Maslo nepoužívame, lebo veľmi rýchlo zhnedne až sčernie.

Stavebník

DRENÁŽ ZÁKLADOV STARŠIEHO DOMU

Pri starších domoch, ktoré boli po vystavené ešte bez drenáže a kde sa objavilo vlhnutie múrov až po rokoch, býva vhodné prihliadnuť aj k ďalším faktorom. Napríklad či nie sú porušené odkvapy či rozvody vody a kanalizácie, alebo či sa v okolí neobjavil nový vodný prameň. Ak je všetko v poriadku, môžete začať s nápravou.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Webyshopping

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Prešov, Bzenov, Fintice, Haniská, Kapušany, Ľubotice, Malý Šariš, Ruská nová Ves, Teriakovce, Veľký Šariš, Župčany
Kontakt | O nás | Reklama | Podmienky použitia |
lang