Úvod > Spravodajstvo > Ekonomika > Ceny ropy sa znížili, reagovali na odloženie rokovania krajín OPEC-u o zredukovaní ťažby

Ceny ropy sa znížili, reagovali na odloženie rokovania krajín OPEC-u o zredukovaní ťažby

Dalšie články v kategórií

NEW YORK 7. decembra (WebNoviny.sk) - Ceny ropy vo štvrtok oslabili, keďže členovia Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) odložili rozhodnutie o tom, o koľko zredukovať ťažbu.

Kartel čaká na výsledok piatkového rokovania s Ruskom v otázke, ako prispeje k zníženiu produkcie. Tento krok OPEC-u sa čiastočne považuje za náznak, že kartelu v snahe o obmedzenie ponuky pravdepodobne chýba politická jednota.

Ľahká americká ropa zlacnela o 2,6 percenta na 51,49 USD za barel. Severomorská ropa Brent, ktorej cena je medzinárodnou referenčnou cenou, oslabila o 2,4 percenta a uzavrela na úrovni 60,06 USD za barel.

Veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu tiež klesla, a to o 0,8 percenta na 1,43 USD za galón, a cena vykurovacieho oleja sa znížila o 1,6 percenta na 1,86 USD za barel.

(1 EUR = 1,1351 USD)Viac k témam: ceny ropy, OPEC Organizácia krajín vyvážajúcich ropu, ropa, Svetové komoditné trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Ceny ropy sa znížili, reagovali na odloženie rokovania krajín OPEC-u o zredukovaní ťažby © SITA Všetky práva vyhradené.