Úvod > Spravodajstvo > Slovensko > Policajný prezident Lučanský prezradil meno dočasného šéfa NAKA, Hraško odchádza do civilu

Policajný prezident Lučanský prezradil meno dočasného šéfa NAKA, Hraško odchádza do civilu

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) - Prezident Policajného zboru Milan Lučanský v piatok prijal žiadosť riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Petra Hraška o uvoľnenie zo služobného pomeru. Dohodli sa, že vo funkcii skončí k 31. decembru 2018.

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, dočasným vedením NAKA bude poverený terajší zástupca riaditeľa NAKA Patrik Jurík. Peter Hraško odchádza do civilu. Menovanie nového riaditeľa NAKA prenechá Lučanský novému policajnému prezidentovi.

Lučanský začal v novembri voči Petrovi Hraškovi disciplinárne konanie pre pochybenia po prijatí anonymného trestného oznámenia v súvislosti s iniciatívou Za slušné Slovensko. Anonymné trestné oznámenie o tom, že ľudia zo Za slušné Slovensko organizujú štátny prevrat financovaný Georgom Sorosom, prišlo na políciu práve na meno Petra Hraška. Ten ho pridelil na vyšetrovanie Národnej protikorupčnej jednotke.

Lučanský dal urobiť analýzu prípadu a odhalil nezrovnalosti v tvrdeniach Hraška. "Po preštudovaní analýzy som zistil, že boli nezrovnalosti medzi informáciami, ktoré som dostal od vedenia NAKA, a skutočnosťou. Nesedeli časové údaje, nadriadený nesprávne vyhodnotil situáciu po prijatí oznámenia a boli tam iné pochybenia,“ povedal vtedy Lučanský a nariadil disciplinárne konanie voči Hraškovi.Viac k témam: Milan Lučanský, NAKA Národná kriminálna agentúra, Peter Hraško, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Policajný prezident Lučanský prezradil meno dočasného šéfa NAKA, Hraško odchádza do civilu © SITA Všetky práva vyhradené.